Lek na biegunkę dla dzieci

Gdy nasze dziecko dopadnie biegunka, nie ma czasu na eksperymenty. Należy jak najszybciej podjąć skuteczne działanie, aby skrócić czas męczących dla pociechy dolegliwości, a jednocześnie usunąć ich przyczyny i zregenerować organizm. Pamiętajmy, że lek na biegunkę dla dzieci musi być sprawdzony i łatwy do podania, oraz że w przypadku małych dzieci powinniśmy zgłosić się do lekarza, aby to on ustalił odpowiednie leczenie.

Dzieci przebywając w przedszkolu czy szkole w dużej grupie rówieśników często zapominają o zasadach higieny i częstym myciu rąk. Dlatego też jedną z chorób, jaka często spotyka nasze pociechy jest biegunka, powodowana przez wirusy i bakterie. Aczkolwiek przyczyny mogą być także inne, np. nietolerancja niektórych pokarmów, reakcja na leki lub przyjmowanie antybiotyków.

Sprawdzony lek na biegunkę

Podczas biegunki należy przede wszystkim starać się usunąć z organizmu przyczynę dolegliwości. Najskuteczniejsze będą leki pomagające oczyścić przewód pokarmowy z bakterii i wirusów, wywołujących nieprawidłowe wypróżnianie. Nie należy stosować leków zapierających, ponieważ takie mogą doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia naszego dziecka. Biegunka jest naturalną reakcją organizmu, który w ten właśnie sposób stara się pozbyć szkodliwych drobnoustrojów, dlatego też zadaniem podanego leku jest wsparcie tego procesu, a nie samo hamowanie biegunki.

W taki właśnie sposób powinien działać lek na biegunkę dla dzieci. Przykładem naturalnej substancji jest glinka o nazwie diosmektyt. Dzięki właściwościom adsorpcyjnym wiąże ona wirusy i bakterie powodujące dolegliwości i wraz z nimi jest usuwana z organizmu. Dodatkowo ten składnik ma właściwości powlekające – wyściela błonę śluzową przewodu pokarmowego, wspomagając regenerację powstałych uszkodzeń i chroniąc przed powstawaniem kolejnych.

Niektóre powszechnie stosowane leki nie nadają się do podawania dzieciom ze względu na zbyt wysoką dawkę substancji czynnej. Dlatego najczęściej leki dla dzieci są w postaci zawiesiny lub syropu, tak aby w łatwy sposób można było dostosować ich dawkę do wieku naszej pociechy. Jest to też wygodne, jeśli dziecko nie lubi lub nie umie połykać tabletek. Zawiesina może okazać się dobrym rozwiązaniem także jeśli dziecko ogólnie trudno przekonać do zażycia leku. Odpowiednią dawkę można bowiem zmieszać z półpłynnym jedzeniem i podać w sprytny sposób.

Dieta i nawadnianie podczas biegunki

Podczas biegunki powinniśmy przygotowywać naszym dzieciom lekkostrawne dania oraz takie, które w naturalny sposób pomogą w szybkim powrocie do zdrowia. W diecie mogą się znaleźć gotowane warzywa, jak np. marchewka oraz ziemniak, ale również kleiki i delikatne zupki.

Oczywiście podczas nasilonych wypróżnień dziecko wydala z organizmu bardzo dużo wody, dlatego musimy ciągle podawać mu płyny, żeby uzupełnić te braki. Dobrym rozwiązaniem będzie podanie dodatkowo specjalnych płynów z elektrolitami kupionych w aptece, które pomagają w lepszym wchłonięciu się wody. Poza zwykłą wodą niegazowaną, polecany jest również napar z suszonych jagód, który jednocześnie wpłynie pozytywnie na usunięcie z organizmu bakterii i wirusów. Dzieci w tym czasie nie powinny pić napojów słodzonych, ponieważ cukier sprawia, że część przyjętych płynów będzie od razu wydalona, co tylko nasili biegunkę i nie będzie mieć wpływu na nawodnienie organizmu.

Dzieci to nasze oczka w głowie i chcemy zawsze jak najlepiej o nie dbać. W przypadku biegunki powinniśmy sięgnąć po sprawdzone leki, które są łatwe w podaniu i pomogą w szybkim powrocie do zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.